Breed & EA Qualifier Hack Show

Official Event Photographer: Blue Ribbon Photography

Click here to visit the Gallery


RING 1 - LED CLASSES (7:30AM) | WARMBLOOD FEATURE CLASSES

001 Warmblood Yearling Colt, Gelding or Filly

No entries

002 Warmblood Colt, Gelding or Filly 2 years & under

Exhibitor Horse Name Place
Brigid Smith HP JULIETTE DNS
Maren Dammann BOUTIQUE SO DIVINE scratched

003 Warmblood Colt, Gelding or Filly 3 years

No entries

004 Warmblood Mare or Gelding 4 years

Exhibitor Horse Name Place
Helen Kolodko MAXIMUM XPOSURE 1
Ammie Gorton JAG FASHIONISTA DNS

005 Warmblood Mare or Gelding 5 years

Exhibitor Horse Name Place
Felisa Sawilla EUROZONE LANCELOT 1

006 Warmblood Mare or Gelding 6 years

No entries


CHAMPION | Felisa Sawilla - EUROZONE LANCELOT
RESERVE CHAMPION | Helen Kolodko - MAXIMUM XPOSURE

RING 1 - LED CLASSES (7:30AM) | WARMBLOOD FEATURE CLASSES

007 Warmblood Mare or Gelding 7 years

Exhibitor Horse Name Place
Lynda Lalor EVERMORE WITH COLOUR 1
Olivia Vansleve FLENSBURG CORMINDI 2

008 Warmblood Mare or Gelding 8 years

Exhibitor Horse Name Place
Amanda O'sullivan DICAVALLI ROYAL GEORGIO 1

 


CHAMPION | Amanda O'sullivan - DICAVALLI ROYAL GEORGIO
RESERVE CHAMPION | Olivia Vansleve - FLENSBURG CORMINDI

RING 1 - LED CLASSES (7:30AM) | WARMBLOOD FEATURE CLASSES

009 Warmblood Mare or Gelding 8 years & over

Exhibitor Horse Name Place
Renee Edwards JAM R 1
Grace Zetlin-swires REMI FISHERMANS SONG DNS

010 Warmblood Stallion any age

No entries


CHAMPION | Renee Edwards - JAM R
RESERVE GRAND CHAMPION | Amanda O'sullivan - DICAVALLI ROYAL GEORGIO

RING 1 - LED CLASSES (7:30AM)

011 Purebred Arabian Youngstock 3 years & under

No entries

012 Purebred Arabian Mare or Gelding 4 years & over

Exhibitor Horse Name Place
Simone Krahnen SHAQUEIL 1
Jane Hanson SAHIBI KALILA 2

RING 1 - LED CLASSES (7:30AM)

013 Purebred Arabian Stallion 4 years & over

No entries


CHAMPION | Simone Krahnen - SHAQUEIL
RESERVE CHAMPION | Jane Hanson - SAHIBI KALILA

RING 1 - LED CLASSES (7:30AM)

014 Arabian Derivative Youngstock 3 years & under

Exhibitor Horse Name Place
Kate Dunn ALLAMBIE PARK VIVALDI 1
Susan Paine chapman HOLLOWAY DREAM QUEEN 2
Tony Surawski MYORA HARMONY 3

015 Arabian Derivative Mare or Gelding 4 years & over

Exhibitor Horse Name Place
Cassie Schmidt BEAUMONT PRESTIGE 1
Crystal Glenny DREEME PARK SIMPLY GOLD 2
Simone Krahnen GLENGANNON ANARCHY 3
Toni Hinder ELMAAS ASHTON 4
Jennifer Watt KEJAL GOLD LOTTO 5
Jacqueline Ruchpaul RAIN HAIL SHINE 5
Jane Hanson SAHIBI SARAZIN 6
Katie Goodall ANNABREA A LOVE SONG DNS

016 Arabian Derivative Stallion 4 years & over

Exhibitor Horse Name Place
Sharon Andrews KOWHAI PRACTICAL MAGIC 1
 

CHAMPION | Kate Dunn - ALLAMBIE PARK VIVALDI
RESERVE CHAMPION | Cassie Schmidt - BEAUMONT PRESTIGE
GRAND CHAMPION | Kate Dunn - ALLAMBIE PARK VIVALDI

RING 1 - LED CLASSES (7:30AM) | WARMBLOOD FEATURE CLASSES

017 Heavy Horse or Baroque Youngstock 3 years & under

No entries

018 Heavy Horse or Baroque Mare or Gelding 4 years & over

Exhibitor Horse Name Place
Joanne Reid DELLIFAY ROCKSTAR 1
Jane Hanson SAHIBI SARAZIN 3
Sian Forrest AABARONS TAPESTRY 2

019 Heavy Horse or Baroque Stallion 4 years & over

No entries


CHAMPION | Joanne Reid - DELLIFAY ROCKSTAR
RESERVE CHAMPION | Sian Forrest - AABARONS TAPESTRY

RING 1 - RIDDEN CLASSES (11:00AM) | WARMBLOOD FEATURE CLASSES

093 Warmblood Mare Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Olivia Vansleve FLENSBURG CORMINDI 1
Ammie Gorton JAG FASHIONISTA DNS

094 Warmblood Gelding Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Amanda O'sullivan DICAVALLI ROYAL GEORGIO 1
Felisa Sawilla EUROZONE LANCELOT 2
Helen Kolodko MAXIMUM XPOSURE 3
Grace Zetlin-swires REMI FISHERMANS SONG 4
Lynda Lalor EVERMORE WITH COLOUR Retired

095 Warmblood Stallion Under Saddle

No entries


CHAMPION | Amanda O'sullivan - DICAVALLI ROYAL GEORGIO
RESERVE CHAMPION | Felisa Sawilla - EUROZONE LANCELOT

RING 1 - RIDDEN CLASSES (11:00AM)

096 Purebred Arabian Mare Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Joanne Linsley ROSE GUM CROWN PRINCESS DNS
Simone Krahnen SHAQUEIL 1

097 Purebred Arabian Gelding Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Sharon Russell LA MER 1

098 Purebred Arabian Stallion Under Saddle

No entries


CHAMPION | Simone Krahnen - SHAQUEIL
RESERVE CHAMPION | Sharon Russell - LA MER

RING 1 - RIDDEN CLASSES (11:00AM)

099 Partbred Arabian Mare Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Caitlin Senter ASTRAL ROYAL SENSATION 1
Katie Goodall ANNABREA A LOVE SONG DNS

100 Partbred Arabian Gelding Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Cassie Schmidt BEAUMONT PRESTIGE 1
Kate Dunn ALLAMBIE PARK VIVALDI 2
Crystal Glenny DREEME PARK SIMPLY GOLD 3
Simone Krahnen GLENGANNON ANARCHY 4
Toni Hinder ELMAAS ASHTON 5
Jennifer Watt KEJAL GOLD LOTTO 6
Jacqueline Ruchpaul RAIN HAIL SHINE 7

101 Partbred Arabian Stallion Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Sharon Andrews KOWHAI PRACTICAL MAGIC DNS
 

CHAMPION | Cassie Schmidt - BEAUMONT PRESTIGE
RESERVE CHAMPION | Kate Dunn - ALLAMBIE PARK VIVALDI
GRAND CHAMPION - Simone Krahnen - SHAQUEIL

RING 1 - RIDDEN CLASSES (11:00AM)

102 Heavy Horse or Baroque Mare Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Sian Forrest AABARONS TAPESTRY 1

103 Heavy Horse or Baroque Gelding Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Joanne Reid DELLIFAY ROCKSTAR DNS

104 Heavy Horse or Baroque Stallion Under Saddle

No entries


CHAMPION | Sian Forrest - AABARONS TAPESTRY

RING 1 - RIDDEN CLASSES (2PM) | Equestrian Queensland Qualifier Show - Afternoon Program

137 Maiden Pony Show Horse

Exhibitor Horse Name Place
Elizabeth Davis HOLLOWAY XTRA DIAMONDS DNS
Sharon Andrews KOWHAI PRACTICAL MAGIC DNS
Cherie Hopkins MILO DNS

138 Novice Small Pony Show Horse

Exhibitor Horse Name Place
Shilah Morris BORDERSHOW SING STAR DNS

139 Novice Large Pony Show Horse

Exhibitor Horse Name Place
Elizabeth Davis HOLLOWAY XTRA DIAMONDS DNS
Sharon Andrews KOWHAI PRACTICAL MAGIC DNS
Cherie Hopkins MILO DNS

140 Open small Pony Show Horse

No entries

141 Open large Pony Show Horse

Exhibitor Horse Name Place
Sharon Andrews KOWHAI PRACTICAL MAGIC DNS

142 Maiden Show Horse Hack

Exhibitor Horse Name Place
Felisa Sawilla EUROZONE LANCELOT 1
Meika Elliott RB LULLABY 2
Kirsten Milic ARMANI 3
Ammie Gorton JAG FASHIONISTA DNS

144 Novice Small Show Horse Hack

Exhibitor Horse Name Place
Brittony Adams HAPPY HOUR 1
Meika Elliott RB LULLABY 2
Kirsten Milic ARMANI 3
Katie Goodall ANNABREA A LOVE SONG DNS
Donna Carrigg MYSTIK FALLS DNS
Ellen Heit GOLDEN HALO DNS
Joe Baxter TRENDS DNS

145 Novice Large Show Horse Hack

Exhibitor Horse Name Place
Felisa Sawilla EUROZONE LANCELOT 1
Linda Smith ALL THE TALK DNS
Ammie Gorton JAG FASHIONISTA DNS
 

CHAMPION | Felisa Sawilla - EUROZONE LANCELOT
RESERVE CHAMPION | Brittony Adams - HAPPY HOUR

RING 1 - RIDDEN CLASSES (2PM) | Equestrian Queensland Qualifier Show - Afternoon Program

146 Open Small Show Hack

Exhibitor Horse Name Place
Elise Cameron YORKE 1
Cassie Schmidt BEAUMONT PRESTIGE 2
Meika Elliott RB LULLABY 3
Kirsten Milic RESPOIL KATIE DNS
Brittony Adams HAPPY HOUR DNS
Katie Goodall ANNABREA A LOVE SONG DNS
Donna Carrigg MYSTIK FALLS DNS
Kirsten Milic ARMANI DNS
Joe Baxter TRENDS DNS

147 Open Large Show Hack

Exhibitor Horse Name Place
Linda Smith ALL THE TALK DNS
Felisa Sawilla EUROZONE LANCELOT DNS
 

CHAMPION | Elise Cameron - YORKE
RESERVE CHAMPION | Cassie Schmidt - BEAUMONT PRESTIGE

 

RING 2 - LED CLASSES (7:30AM)

020 Thoroughbred Young stock 3 years & under

Exhibitor Horse Name Place
Louise Mitchell VIENNA SILVERY MOON 1

021 Thoroughbred Mare 4 years & over

Exhibitor Horse Name Place
Donna Carrigg MYSTIK FALLS 1

022 Thoroughbred Gelding 4 years & over

Exhibitor Horse Name Place
Joe Baxter TRENDS 1
Elise Cameron YORKE 2
Brittony Adams HAPPY HOUR 3
Linda Smith ALL THE TALK DNS

023 Thoroughbred Stallion 4 years & over

Exhibitor Horse Name Place
Lauren Herne ISNT HE BRILLIANT DNS

CHAMPION | Joe Baxter - TRENDS
RESERVE CHAMPION | Elise Cameron - YORKE

RING 2 - LED CLASSES (7:30AM)

024 ANSA Young stock 3 years & under

Exhibitor Horse Name Place
Kate Dunn ALLAMBIE PARK VIVALDI 1
Renae Knapp JARENDAN JUST THAT 2

025 ANSA Mare 4 years & over

Exhibitor Horse Name Place
Michelle Mc gauley MORNING EBONY STAR 1
Katie Goodall ANNABREA A LOVE SONG DNS

026 ANSA Gelding 4 years & over

Exhibitor Horse Name Place
Cassie Schmidt BEAUMONT PRESTIGE 1
Elise Cameron YORKE 2
Julie Legg ARTSWORTH PARK ROSEMOUNT 3
Brittony Adams HAPPY HOUR 4
Crystal Glenny DREEME PARK SIMPLY GOLD 5
Linda Smith ALL THE TALK DNS
Amanda O'sullivan DICAVALLI ROYAL GEORGIO DNS

027 ANSA Stallion 4 years & over

Exhibitor Horse Name Place
Lauren Herne ISNT HE BRILLIANT DNS

CHAMPION | Kate Dunn - ALLAMBIE PARK VIVALDI
RESERVE CHAMPION | Cassie Schmidt - BEAUMONT PRESTIGE

RING 2 - LED CLASSES (7:30AM)

028 Stockhorse Young stock 3 years & under

Exhibitor Horse Name Place
Amanda O'sullivan THE HITMAN 1
Christian Dammann MIDNIGHT POETRY 2
Renae Knapp JARENDAN JUST THAT 3

029 Stockhorse Mare 4 years & over

Exhibitor Horse Name Place
Michelle Mc gauley MORNING EBONY STAR 1

030 Stockhorse Gelding 4 years & over

Exhibitor Horse Name Place
Leanda Edwards ACADEMY RADARS CADET 1

031 Stockhorse Stallion 4 years & over

No entries


CHAMPION | Amanda O'sullivan - THE HITMAN
RESERVE CHAMPION | Christian Dammann - MIDNIGHT POETRY

RING 2 - LED CLASSES (7:30AM)

032 Miniature Horse Young stock 3 years & under

Exhibitor Horse Name Place
Karen Hircock AWARD PARK NEW MOON RISING SCR

033 Miniature Horse Mare 4 years & over

No entries

034 Miniature Horse Gelding 4 years & over

Exhibitor Horse Name Place
KAREN HIRCOCK IMPERIAL SUPREME OZZY IMAGE 1
Joanne Reid TYSON 2
Alice Mcdonald TINY SHADOWS GANGSTER OF LOVE 3

035 Miniature Horse Stallion 4 years & over

Exhibitor Horse Name Place
Alice Mcdonald REGGIE 1

CHAMPION | KAREN HIRCOCK - IMPERIAL SUPREME OZZY IMAGE
RESERVE CHAMPION | Joanne Reid - TYSON

RING 2 - RIDDEN CLASSES (11:00AM)

084 Thoroughbred Mare Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Kirsten Milic RESPOIL KATIE SCR
Donna Carrigg MYSTIK FALLS 1

085 Thoroughbred Gelding Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Joe Baxter TRENDS 1
Brittony Adams HAPPY HOUR 2
Elise Cameron YORKE 3
Dominique Ind NV ROCK ACADEMY 4
Linda Smith ALL THE TALK DNS

086 Thoroughbred Stallion Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Lauren Herne ISNT HE BRILLIANT DNS

CHAMPION | Joe Baxter - TRENDS
RESERVE CHAMPION | Brittony Adams - HAPPY HOUR

RING 2 - RIDDEN CLASSES (11:00AM)

087 ANSA Mare Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Michelle Mc gauley MORNING EBONY STAR 1
Katie Goodall ANNABREA A LOVE SONG DNS

088 ANSA Gelding Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Crystal Glenny DREEME PARK SIMPLY GOLD 1
Bailee Richdale IONA PARK VIRTUOSO 2
Elise Cameron YORKE 3
Brittony Adams HAPPY HOUR 4
Kate Dunn ALLAMBIE PARK VIVALDI SCR
Linda Smith ALL THE TALK SCR
Julie Legg ARTSWORTH PARK ROSEMOUNT SCR
Amanda O'sullivan DICAVALLI ROYAL GEORGIO SCR

089 ANSA Stallion Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Lauren Herne ISNT HE BRILLIANT SCR

CHAMPION | Crystal Glenny - DREEME PARK SIMPLY GOLD
RESERVE CHAMPION | Bailee Richdale - IONA PARK VIRTUOSO

RING 2 - RIDDEN CLASSES (11:00AM)

090 Stockhorse Mare Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Michelle Mc gauley MORNING EBONY STAR 1

091 Stockhorse Gelding Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Leanda Edwards ACADEMY RADARS CADET 1

092 Stockhorse Stallion Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Amanda O'sullivan THE HITMAN 1

CHAMPION | Amanda O'sullivan - THE HITMAN
RESERVE CHAMPION | Leanda Edwards - ACADEMY RADARS CADET

RING 2 - RIDDEN CLASSES 2pm

148 Maiden Pony Hunter

Exhibitor Horse Name Place
Lauren Herne BELGARRA MISS MUFFET SCR

149 Novice Small Pony Hunter

Exhibitor Horse Name Place
Lauren Herne BELGARRA MISS MUFFET SCR
Shilah Morris BARN HILL WIGGLES DNS
Elizabeth Davis EARESLEY PARK FIRST CLASS DNS

150 Novice Large Pony Hunter

No entries

151 Open small Pony Hunter

Exhibitor Horse Name Place
Taylah Hore RATHOWEN ROYAL BLUE 1
Elizabeth Davis EARESLEY PARK FIRST CLASS DNS

152 Open large Pony Hunter

Exhibitor Horse Name Place
Emily Barrow KARANGA DALLAS 1
Caitlin Senter ASTRAL ROYAL SENSATION 2

CHAMPION | Emily Barrow - KARANGA DALLAS
RESERVE CHAMPION | Taylah Hore - RATHOWEN ROYAL BLUE

RING 2 - RIDDEN CLASSES 2pm

154 Maiden Hunter Hack

Exhibitor Horse Name Place
Grace Zetlin-swires REMI FISHERMANS SONG 1
Dominique Ind NV ROCK ACADEMY 2
Olivia Vansleve FLENSBURG CORMINDI 3
Sarah O'connor REFLECTIONS CHARM 4
Lauren Herne ISNT HE BRILLIANT SCR
Helen Kolodko MAXIMUM XPOSURE SCR

155 Novice Small Hunter Hack

Exhibitor Horse Name Place
Dominique Ind NV ROCK ACADEMY 1

156 Novice Large Hunter Hack

Exhibitor Horse Name Place
Grace Zetlin-swires REMI FISHERMANS SONG 1
Olivia Vansleve FLENSBURG CORMINDI 2
Sarah O'connor REFLECTIONS CHARM 3
Lauren Herne ISNT HE BRILLIANT SCR

157 Open Small Hunter Hack

Exhibitor Horse Name Place
Dominique Ind NV ROCK ACADEMY 1

158 Open Large Hunter Hack

Exhibitor Horse Name Place
Olivia Vansleve FLENSBURG CORMINDI 1
Grace Zetlin-swires REMI FISHERMANS SONG 2
Sarah O'connor REFLECTIONS CHARM SCR

CHAMPION | Dominique Ind - NV ROCK ACADEMY
RESERVE CHAMPION | Olivia Vansleve - FLENSBURG CORMINDI

RING 3 - LED CLASSES (7:30AM)

036 Other Registered Breeds Young stock 3 years & under

No entries

037 Other Registered Breeds Mare 4 years & over

Exhibitor Horse Name Place
Olivia Pennisi FARLEIGH FIREFLY 1
Julie-ann Dziaduch ROYS GOLD SPIN SCR

038 Other Registered Breeds Gelding 4 years & over

No entries

039 Other Registered Breeds Stallion 4 years & over

No entries


CHAMPION | Olivia Pennisi - FARLEIGH FIREFLY

RING 3 - LED CLASSES (7:30AM)

040 Non-Registered Breeds Young stock 3 years & under

Exhibitor Horse Name Place
Sarah O'connor LA DOLCE VITA 1

041 Non-Registered Breeds Mare 4 years & over

Exhibitor Horse Name Place
Kirsten Milic ARMANI 1
Ola Dziaduch MISTY MORNING 2

042 Non-Registered Breeds Gelding 4 years & over

Exhibitor Horse Name Place
Meika Elliott RB LULLABY 1
Sarah O'connor REFLECTIONS CHARM 2
Cherie Hopkins MILO DNS

043 Non-Registered Stallion 4 years & over

No entries


CHAMPION | Meika Elliott - RB LULLABY
RESERVE CHAMPION | Kirsten Milic - ARMANI
GRAND CHAMPION | Olivia Pennisi - FARLEIGH FIREFLY

COLOURED FEATURE CLASSES

044 Coloured Yearling Colt, Gelding or Filly

Exhibitor Horse Name Place
Ebonee Martin OREO 1

 

045 Coloured Colt, Gelding or Filly 2 years & under

Exhibitor Horse Name Place
Hollie Shiels DAIQUIRI LOREDO MOON 1
Karen Hircock AWARD PARK NEW MOON RISING SCR

 

046 Coloured Colt, Gelding or Filly 3 years

No entries


CHAMPION | Hollie Shiels - DAIQUIRI LOREDO MOON
RESERVE CHAMPION | Ebonee Martin - OREO

COLOURED FEATURE CLASSES

047 Coloured Mare or Gelding 4 years

Exhibitor Horse Name Place
Ebonee Martin DIAMONDS 1

 

048 Coloured Mare or Gelding 5 years

Exhibitor Horse Name Place
Joanne Reid DELLIFAY ROCKSTAR 1

 

049 Coloured Mare or Gelding 6 years

No entries


CHAMPION | Joanne Reid - DELLIFAY ROCKSTAR
RESERVE CHAMPION | Ebonee Martin - DIAMONDS

COLOURED FEATURE CLASSES

051 Coloured Mare or Gelding 7 years

Exhibitor Horse Name Place
Hollie Shiels CAMINO CABALLO 1
Lynda Lalor EVERMORE WITH COLOUR 2

 

052 Coloured Mare or Gelding 8 years & over

Exhibitor Horse Name Place
Karen Hircock IMPERIAL SUPREME AUSSIE IMAGE 1
Alice Mcdonald TINY SHADOWS GANGSTER OF LOVE 2

 

053 Coloured Stallion 4 years & over

No entries


CHAMPION | Hollie Shiels - CAMINO CABALLO
RESERVE CHAMPION | Karen Hircock - IMPERIAL SUPREME AUSSIE IMAGE
GRAND CHAMPION | Hollie Shiels - DAIQUIRI LOREDO MOON

DILUTE FEATURE CLASSES

054 Dilute Yearling Colt, Gelding or Filly

Exhibitor Horse Name Place
Melissa Birt B DUN LEAVIN 1

 

055 Dilute Colt, Gelding or Filly 2 years & under

No entries

056 Dilute Colt, Gelding or Filly 3 years

Exhibitor Horse Name Place
Tony Surawski MYORA HARMONY 1

CHAMPION | Tony Surawski - MYORA HARMONY
RESERVE CHAMPION | Melissa Birt - B DUN LEAVIN

DILUTE FEATURE CLASSES

058 Dilute Mare or Gelding 4 years

Exhibitor Horse Name Place
Helen Kolodko MAXIMUM XPOSURE 1
Isabella Pol bodetto JOSEPH PARK ROMAO 2
Ellen Heit GOLDEN HALO 3

 

059 Dilute Mare or Gelding 5 yers

Exhibitor Horse Name Place
Julie-Ann Dziaduch Roys Gold Spin 1

 

060 Dilute Mare or Gelding 6 years

No entries


CHAMPION | Helen Kolodko - MAXIMUM XPOSURE
RESERVE CHAMPION | Julie-Ann Dziaduch - Roys Gold Spin

DILUTE FEATURE CLASSES

061 Dilute Mare or Gelding 7 years

Exhibitor Horse Name Place
Olivia Vansleve FLENSBURG CORMINDI 1

 

062 Dilute Mare or Gelding 8 years & over

Exhibitor Horse Name Place
Jennifer Watt KEJAL GOLD LOTTO 1

 

063 Dilute Stallion 4 years & over

Exhibitor Horse Name Place
Sharon Andrews KOWHAI PRACTICAL MAGIC 1

CHAMPION | Olivia Vansleve - FLENSBURG CORMINDI
RESERVE CHAMPION | Sharon Andrews - KOWHAI PRACTICAL MAGIC
GRAND CHAMPION | Tony Surawski - MYORA HARMONY

RING 3 - RIDDEN CLASSES (11:00AM)

105 Other Registered Breeds Mare Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Julie-ann Dziaduch ROYS GOLD SPIN SCR

106 Other Registered Breeds Gelding Under Saddle

No entries

107 Other Registered Breeds Stallion Under Saddle

No entries

108 Non-Registered Breeds Mare 4 years & over

Exhibitor Horse Name Place
Ola Dziaduch MISTY MORNING 2
Kirsten Milic ARMANI 1

109 Non-Registered Breeds Gelding 4 years & over

Exhibitor Horse Name Place
Meika Elliott RB LULLABY 1
Sarah O'connor REFLECTIONS CHARM 2
Cherie Hopkins MILO 3

110 Non-Registered Stallion 4 years & over

No entries


CHAMPION | Kirsten Milic - ARMANI
RESERVE CHAMPION | Meika Elliott - RB LULLABY
GRAND CHAMPION | Kirsten Milic - ARMANI

COLOURED RIDDEN CLASSES

111 Coloured Mare Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Ebonee Martin DIAMONDS 1

 

112 Coloured Gelding Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Hollie Shiels CAMINO CABALLO 1
Lynda Lalor EVERMORE WITH COLOUR SCR

 

113 Coloured Stallion Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Sharon Andrews KOWHAI PRACTICAL MAGIC SCR

CHAMPION | Hollie Shiels - CAMINO CABALLO
RESERVE CHAMPION | Ebonee Martin - DIAMONDS

DILUTE RIDDEN CLASSES

114 Dilute Mare Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Olivia Vansleve FLENSBURG CORMINDI 1
JULIE-AN DZIADUCH ROYS GOLD SPIN 2
Ellen Heit GOLDEN HALO 3

 

115 Dilute Ridden Under Saddle

Exhibitor Horse Name Place
Helen Kolodko MAXIMUM XPOSURE 1
Jennifer Watt KEJAL GOLD LOTTO 2

 

116 Dilute Ridden Under Stallion

Exhibitor Horse Name Place
Sharon Andrews KOWHAI PRACTICAL MAGIC DNS

CHAMPION | Olivia Vansleve - FLENSBURG CORMINDI
RESERVE CHAMPION | Helen Kolodko - MAXIMUM XPOSURE
GRAND CHAMPION | Olivia Vansleve - FLENSBURG CORMINDI

RING 3 - RIDDEN CLASSES 2pm

160 Maiden Galloway Show Horse

Exhibitor Horse Name Place
Michelle Mc gauley MORNING EBONY STAR 1
Julie-ann Dziaduch ROYS GOLD SPIN 2
Jacqueline Ruchpaul RAIN HAIL SHINE 3
Sharon Russell LA MER DNS

161 Novice Small Galloway Show Horse

Exhibitor Horse Name Place
Julie-ann Dziaduch ROYS GOLD SPIN 1

162 Novice Large Galloway Show

Exhibitor Horse Name Place
Jacqueline Ruchpaul RAIN HAIL SHINE 1
Joanne Linsley ROSE GUM CROWN PRINCESS DNS
Kate Dunn ALLAMBIE PARK VIVALDI SCR

CHAMPION | Julie-ann Dziaduch - ROYS GOLD SPIN
RESERVE CHAMPION | Jacqueline Ruchpaul - RAIN HAIL SHINE

RING 3 - RIDDEN CLASSES 2pm

163 Open small Galloway Show Horse

Exhibitor Horse Name Place
Julie-ann Dziaduch ROYS GOLD SPIN 1

164 Open large Galloway Show Horse

Exhibitor Horse Name Place
Jacqueline Ruchpaul RAIN HAIL SHINE 1
Joanne Linsley ROSE GUM CROWN PRINCESS DNS
Kate Dunn ALLAMBIE PARK VIVALDI SCR

CHAMPION | Julie-ann Dziaduch - ROYS GOLD SPIN
RESERVE CHAMPION | Jacqueline Ruchpaul - RAIN HAIL SHINE

RING 3 - RIDDEN CLASSES 2pm

166 Maiden Galloway Hunter

Exhibitor Horse Name Place
Ola Dziaduch MISTY MORNING 1

167 Novice Small Galloway Hunter

No entries

168 Novice Large Galloway Hunter

Exhibitor Horse Name Place
Simone Krahnen GLENGANNON ANARCHY 1
Ola Dziaduch MISTY MORNING 2

CHAMPION | Simone Krahnen - GLENGANNON ANARCHY

RING 3 - RIDDEN CLASSES 2pm

169 Open small Galloway Hunter

Exhibitor Horse Name Place
Crystal Glenny DREEME PARK SIMPLY GOLD 1
Julie Legg ARTSWORTH PARK ROSEMOUNT DNS

170 Open large Galloway Hunter

Exhibitor Horse Name Place
Bianca Vankampeen CHERATON CHANDON 1
Bailee Richdale IONA PARK VIRTUOSO 2
Simone Krahnen SHAQUEIL 3
Simone Krahnen GLENGANNON ANARCHY 4
Ola Dziaduch MISTY MORNING SCR

CHAMPION | Bianca Vankampeen - CHERATON CHANDON
RESERVE CHAMPION | Crystal Glenny - DREEME PARK SIMPLY GOLD

SUPREME RIDDEN | Bianca Vankampeen - CHERATON CHANDON


RING 3 - RIDDEN CLASSES 2pm

171 Working Pony Hunter

Exhibitor Horse Name Place
Emily Barrow KARANGA DALLAS DNS

172 Working Galloway Hunter

Exhibitor Horse Name Place
Bailee Richdale IONA PARK VIRTUOSO 1
Simone Krahnen GLENGANNON ANARCHY 3
Simone Krahnen SHAQUEIL 2
Crystal Glenny DREEME PARK SIMPLY GOLD DNS

173 Working Hack Hunter

Exhibitor Horse Name Place
Kirsten Milic ARMANI DNS
Olivia Vansleve FLENSBURG CORMINDI DNS

CHAMPION | Bailee Richdale - IONA PARK VIRTUOSO
RESERVE CHAMPION | Simone Krahnen - SHAQUEIL

RING 4 - LED CLASSES (7:30AM)

064 Purebred Welsh Young stock 3 years & under

Exhibitor Horse Name Place
Lauren Herne BELGARRA MISS MUFFET DNS
Brooke Hutchinson KALIMNA DOMINEER SCR

065 Purebred Welsh A Mare or Stallion

No entries

066 Purebred Welsh B Mare or Stallion

No entries

067 Purebred Welsh C or D Mare or Stallion

No entries

068 Purebred Welsh Gelding any section or height

Exhibitor Horse Name Place
Emily Barrow KARANGA DALLAS 1
Kylie Harvey WATTLES FIRE & ICE 2
Kara Jantti CARWYN VELOCITY 3
Brooke Hutchinson KALIMNA DOMINEER SCR

CHAMPION | Emily Barrow - KARANGA DALLAS
RESERVE CHAMPION | Kylie Harvey - WATTLES FIRE & ICE

RING 4 - LED CLASSES (7:30AM)

069 Partbred Welsh Young stock 3 years & under

Exhibitor Horse Name Place
Susan Paine chapman HOLLOWAY DREAM QUEEN 1

070 Partbred Welsh ne 12.2 hh

No entries

071 Partbred Welsh 12.2hh ne 13.2hh

No entries

072 Partbred Welsh 13.2hh to 14.2hh

Exhibitor Horse Name Place
Sharon Andrews KOWHAI PRACTICAL MAGIC 1

RING 4 - LED CLASSES (7:30AM)

073 Partbred Welsh 14.2hh & over

Exhibitor Horse Name Place
Kate Dunn ALLAMBIE PARK VIVALDI 1
Julie Legg ARTSWORTH PARK ROSEMOUNT 2

CHAMPION | Kate Dunn - ALLAMBIE PARK VIVALDI
RESERVE CHAMPION | Sharon Andrews - KOWHAI PRACTICAL MAGIC

RING 4 - LED CLASSES (7:30AM)

074 Riding Pony Show Pony ne 12.2hh

No entries

074A Riding Pony Show Pony Youngstock 3 years & under

Exhibitor Horse Name Place
Susan Paine chapman HOLLOWAY DREAM QUEEN 1

075 Riding Pony Show Pony ne 13.2hh

No entries

076 Riding Pony Show Pony ne 14.2hh

Exhibitor Horse Name Place
Melissa Turner EUSTON SPRINGSTEEN 1

077 Riding Pony Show Pony ne 14.2hh

Exhibitor Horse Name Place
Sharon Andrews KOWHAI PRACTICAL MAGIC 1

078 Riding Pony Show Hack over 14.2hh

Exhibitor Horse Name Place
Kate Dunn ALLAMBIE PARK VIVALDI 1
Cassie Schmidt BEAUMONT PRESTIGE 2

CHAMPION | Kate Dunn - ALLAMBIE PARK VIVALDI
RESERVE CHAMPION | Susan Paine chapman - HOLLOWAY DREAM QUEEN

RING 4 - LED CLASSES (7:30AM)

079 Riding Pony Show Hunter Pony 12.2hh

No entries

079A Riding Pony Show Hunter Pony Youngstock 3 years & under

No entries

080 Riding Pony Show Hunter Pony ne 13.2hh

Exhibitor Horse Name Place
Taylah Hore RATHOWEN ROYAL BLUE 1
Bianca Vankampeen FARLEIGH HOLLY HOCK 2
Kylie Harvey WATTLES FIRE & ICE 3

081 Riding Pony Show Hunter ne 14.2hh

Exhibitor Horse Name Place
Julie Legg ARTSWORTH PARK ROSEMOUNT 1

082 Riding Pony Show Hunter ne 14.2hh

Exhibitor Horse Name Place
Crystal Glenny DREEME PARK SIMPLY GOLD 1

083 Riding Pony Show Hunter Hack over 14.2hh

Exhibitor Horse Name Place
Bianca Vankampeen CHERATON CHANDON DNS

CHAMPION | Taylah Hore - RATHOWEN ROYAL BLUE
RESERVE CHAMPION | Bianca Vankampeen - FARLEIGH HOLLY HOCK

GRAND CHAMPION | Emily Barrow - KARANGA DALLAS